Інноваційна діяльність

У січні 2012 року у Варязькій ЗШ І-ІІІ ст. розпочато роботу майданчика інновацій «Портфоліо особистих досягнень учнів в практиці роботи з обдарованими учнями»

( Наказ №272 від 27.02.2011 року «Про організацію в школі «майданчика інновацій»  «Портфоліо особистих досягнень учнів в практиці роботи з обдарованими учнями»)

24.10.2011 року відбулося засідання педради у формі «колективного мислення» з проблеми «Обдаровані учні: підходи до навчання та виховання», дане питання розглядається на засіданнях ШМО класних керівників.

Кожен учень школи під керівництвом класного керівника створив власне портфоліо, завдяки якому підвищується самооцінка учня, максимально розкриваються індивідуальні можливості кожної дитини, розвивається мотивація для подальшого творчого зростання вихованців.

Педагогами школи досліджується теоретичний аспект проблеми, вчителі володіють навиками керівництва створення учнівського портфоліо, налагоджена співпраця з батьками.

Питання обдарованості дітей піднімається на батьківських зборах, проводиться анкетування батьків щодо їх обізнаності з даного питання, батьки ознайомлені з порадами Д.Льюїса щодо виявлення та  виховання обдарованої дитини в сім’ї. На урочистих лінійках  випускникам школи 2012р. та 2013 р. вручено їх портфоліо.

Педагогами школи відзначено, що портфоліо для школяра дає інформацію про самого учня, його оточення, успішність у школі, участь у різних шкільних та позашкільних заходах. Воно демонструє успіхи особистості у творчості, спорті, захопленні. Учні осмислюють свої досягнення і можливості, у них з’являється стимул для подальшого розвитку здібностей. Крім того , портфоліо обдарованої дитини дає в подальшому більше шансів при вступі до вищого навчального закладу.

Протягом 2 навчальних років  учні та вчителі ознайомилися з 3 видами портфоліо школяра:

- портфоліо документів, що містить матеріал про досягнення дитини у вигляді сертифікованих документів (атестат,сертифікати, премії, нагороди);

- портфоліо робіт,що представляє собою зібрання творчих, навчальних або проектних робіт школяра;

- портфоліо відгуків,що складається з характеристик відносин учня до видів діяльності.

Педагоги школи зробили висновок, що найбільш інформативним і поширеним є комплексне портфоліо, що включає всі перераховані види.

У  2013-2014 н.р. розпочато роботу над створенням електронних версій учнівських портфоліо.

Портфоліо допомагає вирішувати такі важливі педагогічні завдання:

-         підтримувати і стимулювати навчальну мотивацію школярів;

-         заохочувати їх активність і самостійність, розширювати можливості навчання та самонавчання;

-         формувати вміння вчитися – ставити цілі, планувати і організовувати власну навчальну діяльність;

-         розвивати навички рефлексивної та оцінної (самооцінної) діяльності учнів;

-         сприяти індивідуалізації (персоналізації) освіти школярів;

-         закладати додаткові передумови і можливості для успішної соціалізації.